با تشکیل کارگروه بررسی عملکرد تیم ملی والیبال؛ تکلیف کواچ را امروز مشخص می کنند

  • دوشنبه, 13 مهر 1394 ساعت 05:51
  • منتشرشده در ورزشی

اهالی والیبال به همراه اعضا فدراسیون امروز دور هم جمع می شوند تا در مورد علت نتایج تیم ملی و چگونگی ادامه راه با هم مشورت کنند.

به گزارش جوان همدان به نقل از "ورزش سه"، نتایج تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی نگرانی های فدراسیون را برای راهیابی به المپیک دو چندان کرد چرا که با وضعیت موجود راهیابی به بزرگترین رویداد والیبالی جهان کمی سخت به نظر می رسد. رییس فدراسیون والیبال در خلل بازی های تیم ملی در ژاپن ضمن عذرخواهی از مردم ایران به دلیل نتایج به دست آمده، این قول را داد به محض بازگشت به تهران، کارگروهی را تشکیل خواهد داد تا دلایل کسب این نتایج را مشخص کند و چاره ای برای ادامه راه بیاندیشد.

گزینه های روی میز
اعضای جلسه امروز را امیرحسین منظمی، محمدرضا دامغانی، محمود افشاردوست، غلامرضا مومنی مقدم، محمدصادق شعبان خمسه، پیمان اکبری، جهانگیر سیدعباسی، احمد لاهوتی، بهروز عطایی، بهنام محمودی، حسینعلی مهرانپور، ابراهیم وطن پرست، سعید رضایی، محمد ترکاشوند، علی پورعروجی، ناصر شهنازی، محمد وکیلی، مسعود آرمات، عباسعلی میرحسینی، فرهاد نفرزاده، رضا ابراهیمی، مصطفی کارخانه، جبار قوچان نژاد، ایرج مظفری، علیرضا نادی و امیر حسینی تشکیل می دهند که به طور قطع فرهاد نفرزاده ( شرکت در مسابقات المپیک سیزم )، سعید رضایی، رضا ابراهیمی و پیمان اکبری ( اردوی تدارکاتی پیکان در فنلاند ) در آن حضور نخواهند داشت. حالا بعد از اینکه مشکلات تیم ملی البته در تمامی رده های سنی مشخص شد در مورد کواچ تصمیم گیری خواهد شد. 2 گزینه وجود دارد، اول: کواچ بماند و نیمکت آن تقویت شود، دوم کواچ برود و گروه جدید بیاید. قرارداد دستیاران کواچ به پایان رسیده است و بعید به نظر می رسد فدراسیون والیبال کار را با آنها ادامه دهد ولی هنوز تصمیمات مبنی بر حضور یا رفتن سرمربی گرفته نشده است تا برسد به سایر اعضای نیمکت.

کواچ بماند یا برود؟
قطعا امروز موضوعی که به طور جدی مورد بحث قرار خواهد گرفت ماندن یا رفتن کواچ است، اینکه با ماندن او اوضاع به روال گذشته باز می گردد یا از ریشه تیم ملی با حضور او مشکل دارد. در این میان چند مشکل وجود دارد. اول اینکه برکناری کواچ بار مالی و انضباطی برای فدراسیون خواهد داشت و عزل یک سرمربی خارجی برای هر تیم ملی کار آسانی نیست. دومین موضوع صلاحدید کارگروه و بررسی شرایط کواچ است به طوریکه اصلا مشکل تیم ملی کواچ بود یا عوامل دیگری. سوم، در حال حاضر مربی بزرگ و آزاد آیا موجود است و اینکه در صورت حضور در ایران با قبول تمام مسائل مالی می تواند در یک اردو والیبال را المپیکی کند یا به همین کواچ فرصت دهند تا او با یک تغییر روند تیم را به جایی که لیاقتش را دارد برساند. کواچ بماند یا برود؟

مرد صرب و پا فشاری های نگران کننده
اینکه کواچ بماند و نیمکت خود را تقویت کند ریسک کمتری را برای المپیکی شدن به همراه دارد تا اینکه از بیخ و بن کادر فنی عوض شود اما خود او در حالی که از ته دل دوست دارد در ایران بماند کارهایی نگران کننده انجام می دهد که ادامه مسیر را مشکل می کند. او قول المپیکی شدن والیبال را داده بود اما به کشورش رفت و با یک سایت نقل و انتقال بازیکن و مربی گفت و گویی جنجالی علیه فدراسیون و در دفاع از دستیارانش انجام داد. او هنوز به حضور مردان نه چندان با کیفیت در کنار خود پافشاری می کند و این موضوع برای فدراسیون والیبال ایران نگران کننده است، چرا که او هنوز این اعتقاد را دارد که مشکلی در نیمکت وجود ندارد، در حالیکه وجود دارد.

امروز چه اتفاقی خواهد افتاد ؟
امروز از ساعت 10 جلسه ای مفصل در دفتر رییس فدراسیون والیبال برگزار خواهد شد و حدود 20 نفر می نشینند و نظرات خود را به داورزنی ارائه می کنند. شخص رییس فدراسیون در نهایت جمع بندی می کند و دلایل عدم نتیجه گیری را کنار هم می گذارد و راهکار افراد را گوش می دهد. مرحله نهایی که در روزهای آینده اتفاق می افتند، مرحله تصمیم گیری است، به طوریکه کواچ را اجازه دهند در کشورش به استراحت ادامه دهد و از حالا به دنبال یک مرد بزرگتر از او باشند یا اینکه به او فرمان بازگشت دهند و تصمیماتی جدید برای تیم ملی بگیرند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.